Skip to main content

Gutkovskiy Fencing Academy

Home
Classes
Coaches
Private lessons
Introductory program
Tournament results
2017 - 2018 season
2016 - 2017 season
2015 - 2016 season
2014 - 2015 season
2013 - 2014 season
2012 - 2013 season
2011 - 2012 season
2010 - 2011 season
2009 - 2010 season
2008 - 2009 season
Photo gallery
College destinations
Online scheduling
Forms & Applications
Parties
Directions
Contact Us
2017 - 2018 season results

 FencerEventResults
Czarina Alfonso
ROC     Hackensack, NJ       September 02-03, 2017
Gold (Div 2)
Aaron AugustineSYC/RCC     Brockport, NY     October 27-29, 2017

RYC     New Haven, CT         September 23 - 24, 2017

RYC     Burlington, NJ           August 19-20, 2017

Top 8 (Y-10)

Bronze (Y-10)

Top 8 (Y-10)
Ethan AugustineSYC/RCC     Brockport, NY     October 27-29, 2017

RYC     New Haven, CT         September 23 - 24, 2017


RYC     Burlington, NJ           August 19-20, 2017
Top 8 (Cadet)

Top 8 (Y-14)

Bronze (Y-14)

Liam Bas
SYC      Secaucus, NJ           November 24 - 26, 2017

SYC/RCC     Brockport, NY     October 27-29, 2017

RYC     Fairfield, CT               September 09-10, 2017

Top 8 (Y-12)

Bronze (Y-12)

Silver (Y-12)
Allison ChenSYC/RCC     Brockport, NY     October 27-29, 2017

RYC     New Haven, CT         September 23 - 24, 2017
Top 8 (Y-10)

Top 8 (Y-10)
Jia ChenSYC      Secaucus, NJ           November 24 - 26, 2017

SYC/RCC     Brockport, NY     October 27-29, 2017

SYC     St. Louis, MO             October 06-08, 2017

RYC     New Haven, CT         September 23 - 24, 2017


RYC     Fairfield, CT               September 09-10, 2017


RYC     Burlington, NJ            August 19-20, 2017
Top 8 (Y-12)

Top 8 (Y-12)

Bronze (Y-12)

Bronze (Y-12)   Top 8 (Y-14)


Bronze (Y-12)


Top 8 (Y-14)   Top 8 (Y-12)

Kyle ChenRYC     New Haven, CT          September 23 - 24, 2017

RYC     Burlington, NJ            August 19-20, 2017

Bronze (Y-8)

Bronze (Y-10)

Mikayla ChusidSYC      Secaucus, NJ           November 24 - 26, 2017

SYC/RCC     Brockport, NY     October 27-29, 2017

RYC     New Haven, CT          September 23 - 24, 2017


RYC     Fairfield, CT                September 09-10, 2017
Bronze (Y-12)

Silver (Y-10)   Bronze (Y-12)

Silver (Y-10)   Silver (Y-12)


Silver (Y-10)   Top 8 (Y-12)   Top 8 (Y-14)
Renata ChusidNAC       Kansas City, MO       November 10 - 13, 2017

SYC/RCC     Brockport, NY     October 27-29, 2017
Bronze (Y-14)

Silver (Y-14)
Brandon GeeROC     Suffern, NY                 November 4 - 5, 2017Top 8 (Div 2)
Asherah HorsleySYC/RCC     Brockport, NY     October 27-29, 2017

RJCC   Rocky Point, NY         October 07-08, 2017 

RJCC   South Plainville, NJ    August 21-22, 2017

Gold (Cadet)

Bronze (Cadet)   Bronze (Junior)

Bronze (Junior)

Anisha KasiROC     Hackensack, NJ        September 02-03, 2017Top 8 (Div 1A)
Haley KooNAC     Anaheim, CA              October 13-16, 2017

RJCC   Rocky Point, NY         October 07-08, 2017


RJCC   Parsippany, NJ            September 16 - 17, 2017
Bronze (Cadet)

Top 8 (Junior)

Bronze (Junior)
Rachel KooNAC       Kansas City, MO       November 10 - 13, 2017

SYC/RCC     Brockport, NY     October 27-29, 2017 

RJCC
   South Plainville, NJ     August 21-22, 2017
Top 8 (Y-14)

Gold (Y-14)

Top 8 (Cadet)

Allison LeeRYC     Fairfield, CT                September 09-10, 2017Top 8 (Y-10)
Ashley LoROC     Suffern, NY                 November 4 - 5, 2017

ROC     Hackensack, NJ         September 02-03, 2017

Silver (Div 1)

Top 8 (Div 1A)

Sarah NgRYC     Fairfield, CT                September 09-10, 2017

RYC     Burlington, NJ             August 19-20, 201

Top 8 (Y-12)   Bronze (Y-14)


Bronze (Y-14)   Top 8 (Y-12)

Ari OnikRYC     New Haven, CT          September 23 - 24, 2017Top 8 (Y-8)