Skip to main content

Gutkovskiy Fencing Academy

Home
Classes
Coaches
Private lessons
Introductory program
Tournament results
2017 - 2018 season
2016 - 2017 season
2015 - 2016 season
2014 - 2015 season
2013 - 2014 season
2012 - 2013 season
2011 - 2012 season
2010 - 2011 season
2009 - 2010 season
2008 - 2009 season
Photo gallery
College destinations
Online scheduling
Forms & Applications
Parties
Directions
Contact Us
2008 - 2009 season results

 
FencerEventResult
Liana Yamin
North American Cup A
Columbus, OH
October 10-13, 2008

SYC
New Hampshire
January 2009
2nd Place (Div III, WF)


3rd Place (Y-14, WF)

Audrey Lee
North American Cup A
Columbus, OH
October 10-13, 2008

North American Cup E
Atlanta, GA
2/27/09 - 3/2/09

Summer Nationals 2009
Dallas, TX
Top 16 (Div II WF)
 
 

Top 16 (Div III WF)


 
2nd Place (Div III)
Jacqueline Heath
Summer Nationals 2009
Dallas, TX
Top 16 (Div III)
Jacqueline Dubrovich
North American Cup B
St Louis, MO
November 7-10, 2008

Junior Olympic Championships
Albuquerque, NM
February 13-16, 2009

Summer Nationals 2009
Dallas, TX
Top 8 (Y-14 WF)



Top 8 (Cadet WF)



Top 8 (Cadet)
3rd Place (Y-14)
Sophia Holmqvist
SYC
New Hampshire
January 2009

North American Cup B
St. Louis, MO
November 7-10, 2008

NAC F
Portland, OR
April 24-27, 2009
2nd Place (Y-12 WF)
5th Place (Y-14 WF)



Top 32 (Y-14 WF)



Top 8 (Y-12 WF)
Sarit Kapon
Prise De Fer
SYC
Wellseley, MA
April 2009
Top 8 (Y-14 WF)
David Popkin
North American Cup A
Columbus, OH
October 10-13, 2008

Summer Nationals 2009
Dallas, TX
Top 8 (Div II MF)


Top 16 (Cadet)
Jennifer Yamin
Summer Nationals Championship
San Jose, CA
Summer 2008


North American Cup A
Columbus, OH
October 10-13, 2008

SYC
New Hampshire
January 2009

North American Cup E
Atlanta, GA
2/27/09 - 3/2/09

NAC F
Portland, OR
April 24-27, 2009

Top 8 (Y-14 WF)
Top 32 (Cadet WF)
 


Top 8 (Div II WF)



1st Place (Y-14 WF)



2nd Place (Div II WF)



3rd Place (Y-14 WF)
Top 32 (Div I)


Genevieve Felsenstein
Barbara Lynch Regional Youth Championship
2008

Denise O'Connor Regional Youth Championship
2009

3rd Place (Y-14 W Epee)


Top 8 (Y-12 W Epee)
Top 8 (Y-14 W Epee)
Anna Lee
Barbara Lynch Regional Youth Championship
2008

Denise O'Connor Regional Youth Championship
2009
3rd Place (Y-10 WF)


Top 8 (Y-10 WF)

Jake Shulman
Denise O'Connor Regional Youth Championship
2009
Top 16 (Y-12 MF)