Skip to main content

Gutkovskiy Fencing Academy

Home
2017 Summer Schedule
Classes
Coaches
Private lessons
Introductory program
Tournament results
2016 - 2017 season
2015 - 2016 season
2014 - 2015 season
2013 - 2014 season
2012 - 2013 season
2011 - 2012 season
2010 - 2011 season
2009 - 2010 season
2008 - 2009 season
Photo gallery
College destinations
Online scheduling
Forms & Applications
Parties
Directions
Contact Us
2009 - 2010 season results

 
FencerEvent
Results
GFA Junior Women's Team
(Jackie Dubrovich, Audrey Lee, Jennifer Yamin, Liana Yamin)
Junior Olympics
Memphis, TN
February 12-15 2010
Silver medal
GFA Div 2 Team (Kimberly Adams, Rebecca Popkin, Rachel Viqueira)NAC E
Dallas, TX
March 26-29 2010
Gold medal
(Div II)
Sophia HolmqvistSYC
Houston, TX
September 2009

NAC B
Kansas City, MO
November 2009

Junior Olympics
Memphis, TN
February 12-15 2010
1st Place
(Y-14 WF)


Top 32
(Y-14)


Top 32 (Cadet)
Liana YaminNAC A
Des Moines, IA
October 2009

SYC
Rocky Point, NY
October 23-25 2009

NAC B
Kansas City, MO
November 2009

NAC F
Virginia Beach, VA
April 23-26 2010

Summer National Championships
Atlanta, GA
July 4-13 2010
2nd Place
(Div II)


2nd Place
(Y-14)


Top 16 (Cadet)
3rd Place (Y-14)


Top 32
(Y-14)


Top 32 (Cadet)
Top 16 (Y-14)

Jennifer YaminNAC A
Des Moines, IA
October 2009

NAC B
Kansas City, MO
November 2009

World Cup
Cabries, France
November 2009

NAC D
San Jose, CA
1/14/2010 - 1/18/2010

Junior Olympics
Memphis, TN
February 12-15 2010

Summer National Championships
Atlanta, GA
July 4-13 2010
Top 8
(Cadet)


Top 32 (Junior)
Top 32 (Cadet)


Top 24



Top 32 (Junior)



Top 8 (Cadet)
Top 32 (Junior)


3rd Place (Div I A)

Sarit KaponNAC A
Des Moines, IA
October 2009

SYC
North Billerica, MA
April 10-11 2010

Summer National Championships
Atlanta, GA
July 4-13 2010
Top 16
(Div III)


Top 8
(Y-14)


1st Place (Div III)
Top 32 (Y-14)
Audrey Lee NAC A
Des Moines, IA
October 2009

Junior Olympics
Memphis, TN
February 12-15 2010

NAC E
Dallas, TX
March 26-29 2010
Top 32
(Cadet)


Top 32 (Cadet)
Top 32 (Junior)


2nd Place
(Div II)

Anna LeeSYC
Rocky Point, NY
October 23-25 2009

Capitol Clash SYC
Annandale, VA
January 29-31 2010

SYC
Jersey City, NJ
February 26-28 2010

SYC
North Billerica, MA
April 10-11 2010

NAC F
Virginia Beach, VA
April 23-26 2010

Summer National Championships
Atlanta, GA
July 4-13 2010
3rd Place
(Y-10)


Top 8
(Y-10)


Top 8
(Y-10)


3rd Place
(Y-10)


3rd Place
(Y-10)


Top 32 (Y-10)
Julie McEldoonSYC
Rocky Point, NY
October 23-25 2009

SYC
North Billerica, MA
April 10-11 2010

NAC F
Virginia Beach, VA
April 23-26 2010

Summer National Championships
Atlanta, GA
July 4-13 2010
2nd Place
(Y-12)


3rd Place
(Y-12)


Top 8
(Y-12)


Top 32 (Y-14)
Top 16 (Y-12)
David PopkinNAC B
Kansas City, MO
November 2009
Top 32
(Cadet)
Jacqueline DubrovichNAC B
Kansas City, MO
November 2009

Div-1
Pittsburgh, PA
December 4-6 2009

Junior Olympics
Memphis, TN
February 12-15 2010

NAC F
Virginia Beach, VA
April 23-26 2010

Summer National Championships
Atlanta, GA
July 4-13 2010
Top 16 (Junior)
3rd Place (Cadet)


Top 16

2nd Place (Cadet)
3rd Place (Junior)

Top 8
(Div I)


Top 16 (Junior)
Top 8 (Cadet)
Top 8 (Div I)
Naomi PopkinSYC
Louisville, KY
December 11-13 2009

SYC
North Billerica, MA
April 10-11 2010

Summer National Championships
Atlanta, GA
July 4-13 2010
Top 8
(Y-12)


Top 8
(Y-12)


Top 32 (Y-12)


Kimberly AdamsVeteran Combined
Pittsburgh, PA
December 2009

Summer National Championships
Atlanta, GA
July 4-13 2010
Top 16



Top 16 (VET 40-49)

Ross Calimlim
Junior Olympics
Memphis, TN
February 12-15 2010

Summer National Championships
Atlanta, GA
July 4-13 2010
Top 32 (Cadet)




Top 32 (Junior)
Justin ShinSYC
Jersey City, NJ
February 26-28 2010
Top 8
(Y-14 epee)
Gianni Natale
SYC
Waltham, MA
March 21-21 2010
Top 8
(Y-10 MF)
Rachel Viqueira
NAC E
Dallas, TX
March 26-29 2010
3rd Place
(Div III)
Eunice Cho
Summer National Championships
Atlanta, GA
July 4-13 2010
Top 32 (Y-10)